021-44012068

بزرگ ترین بازار سنتی استانبول

بازار سنتی کاپالی چارشی دومین مرکز خرید مهم ترکیه بوده و قدیمی ترین بازار سنتی این شکور نیز بحساب می آید. این بازار تماما سرپوشده است و از لحاظ معماری، در نوع خود بی نظیر است. کاپالی چارشی همانند یک حلزون بزرگ با حدود ۵۸ خیابان داخلی و بیش از ۶۰۰۰ مغازه، یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان است که در مرکز استانبول واقع شده و هر ساله گردشگران زیادی که با تور ترکیه سفر می کنند، سری به این بازار می زنند و خریدهایشان را از آن تهیه می کنند .
قدمت کاپالی چارشی به قرن پانزدهم باز می گردد و اطراف آن با دیوار محصور شده است. سقف آن نیز با چندین گنبد زیبا پوشیده شده است.  بنای این بازار در زمان محمد فاتح ساخته شد و ابتدا انباری کوچک بود و با گذشت زمان، به بازاری پربار برای تجارت هر گونه کالایی تبدیل شد.در گذشته در اینجا در هر کوچه یک صنف مشغول به کار بود .
در خیابان اصلی بازار ، بیشتر مغازه ها را جواهر فروشان و در بازار کناری آن نیز طلا فروشان گرفته اند. این بازار سرپوشیده در تمامی ساعات کاری روز فعال است. در ورودی بازار، مغازه های بزرگ و مدرنی قرار دارد که اکثر محصولات صادراتی ترکیه را می فروشند. قالی های دست بافت و جواهرات سنتی ترکیه از جمله این محصولات هستند. محصولات نقره کار، مسی و برنزی نیز موجود است . فروشگاه‌ های اشیاء تزیینی در اطراف خیابان اصلی بازار قرار دارند.
برای رفتن به این بازار باید به میدان بیازیت رفت؛ یکی از ورودی های اصلی بازار در داخل این میدان قرار دارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.