021-44012068

ترکیه کشور غذاهای متنوع

ترکیه کشور غذاهای متنوع

ترکیه بدلیل قرار گیری در دو قاره آسیا و اروپا و همچنین موقعیتی که در مجاورت دریای مدیتراننه دارد، درای تنوع غذایی زیادی است. ترکیب دو فرهنگ متفاوت باعث تنوع پذیری بالای غذاهای ترکیه ای و وجود دو نوع غذای سنتی و غیر سنتی در این کشور شده است.

اگر به ترکیه سفر می کنید اصلا نگران یکنواختی وعده های غذایی تان نباشید. تنوع آنقدر زیاد است که وقت نخواهید کرد همه ی غذاها را امتحان کنید .پیشنهاد می شود قبل از رزرو هتل، هتلی را انتخاب کنید که غذاهای سنتی ترکیه را ارائه میدهد زیرا فرصت امتحان این غذاها را در هیچ جای دیگر نخواهید داشت.

غذاهای سنتی ترکیه عبارتند از دونر کباب(پیده)-اسکندر کباب-بورک- کباب بیتی –مانتی و…

 

رستورانهای معروف استانبول

رستورانهای معروف استانبول

با خرید تور استانبول، حتما در هر وعده، به یکی از این رستوران ها بروید.

شهر استانبول مملو از رستوران ها و غذاهای رنگیست. این شهر که در دو قاره ی آسیا و اروپا بنا شده است، تنوع زیادی از نظر گردشگری غذا دارد، چرا که افراد با سلیقه های بسیار گوناگون در آن زندگی میکنند یا به آن سفر میکنند. در ادامه ی مطلب به معرفی رستورانهای معروف استانبول خواهیم پرداخت.
Aheste Restaurant Galata
رتبه ی برتر رستورانهای استانبل متعلق به رستوران Aheste Restaurant Galata است. این رستوران بهترین و با کیفیت ترین غذاها را در استانبول آماده و سرو میکند و از لحاظ سرویس دهی در میان تمام گردشگران معروف است.
به این رستوران که میروید میتوانید انواع غذاهای بین اللمللی، تکیه ای، ایرانی و حتی رژیمی را میل کنید. البته لازم به ذکر است که این رستوران در زمره ی رستورانهای گران استانبول قرار میگیرد اما ممئن باشید تجربه ای گرانبها را به دست خواهید آورد.
آدرس رستوران:

Serdar-I Ekrem Sokak no:30/A Galata, Istanbul 34425, Turkey

رستوران بعدی که در جایگاه دوم قرار میگیرد ، Sultanahmet Buhara Kebab House  نام دارد. این رستوران از ابتدای صبح تا شامگاه به سرویس دهی با انواع نوشیدنی ها و غذاهای خوشمزه به مسافران و ساکنین مشغول است. این رستوران نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.
آدرس : Alemdar Mahallesi Nuruosmaniye caddesi no: 5 | Nuruosmaniye Cad No 5 istanbul, Istanbul, Turkey

رستوران بعدی Hafiz Mustafa 1864 است که علاوه بر غذاهای خوبی که سرو میکند، به دلیل سرو قهوه های بسیار با کیفیت و درجه 1، نزد افراد معروف است. برای رفتن به این رستوران باید به ادرس زیر مراجعه کنید:
Hobyar Mahallesi Hamidiye Caddesi No:84, Istanbul, Turkey

Imbat Restaurant نام رستوران چهارمیست که از نظر مسافران در این جایگاه قرار میگیرد. این رستوران با سرو انواع غذاهای بین المللی و ترکی و فضای مناسب، محلی خوب برای قرارهای کاری و دوستانه محسوب میشود. آدرس رستوران:

Hocapasa Mh. Hudavendigar Caddesi No:24 | Sirkeci, Istanbul 34120 Turkey, Istanbul 34410, Turkey
رتبه ی 5 رستورانهای برتر استانبول به Pasazade Restaurant Ottoman Cuisine تعلق میگیرد. این رستوران را میتوان بهترین مکان برای صرف غذای خانوادگی در استانبول دانست. شما در این رستوران می توانید علاوه بر صبحانه برای نهار و شام نیز به این رستوران مراجعه نمائید و از غذاهای ترکی این رستوران نهایت لذت را ببرید.
آدرس رستوران :
Ibn-i Kemal Caddesi 5/A Sirkeci, Istanbul 34120, Turkey (Sirkeci)

Aloran Cafe & Restaurant نام کافه رستوران دیگریست که در سال 2013 جایزه برتری رستوران سال را از آن خود کرد. اما از نظر کاربران این رستوران در جایگاه 6 ام از رستورانهای خوب استانبول قرار میگیرد.
آدرس رستوران  :
Cankurtaran Mah. Akbiyik Cad. Adliye Sok. No.11, Istanbul 34000, Turkey (Sirkeci)

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.