021-44012068

ثبت جهانی شهر باستانی کالجی آنتالیا

ثبت جهانی شهر باستانی کالجی آنتالیا

علاقه مندان به شهر توریستی-تاریخی آنتالیا می توانند از 4تا8می سال جاری اقدام به خرید تور آنتالیا ویژه اردیبهشت کرده تا در جشنواره ی شهر باستانی کالجی شرکت کنند.
کالجی مرکز شهر تاریخی آنتالیا است که در جنوب استان آنتالیا در منطقه ی مرادپاشا واقع شده است.این منطقه دارای تاریخ غنی چندهزار ساله است که از دوران بیزانس تا عصر عثمانی شکل گرفته است.همین غنای فرهنگی و تاریخی سبب شده است تا مسئولان میراث فرهنگی آنتالیا به فکر ثبت آن در فهرست میراث جهانی یونسکو باشند.طبق گفته های شهردار منطقه ی مرادپاشا زمینه ها برای تحقق این خواسته فراهم شده است و کالجی در ماه می در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت می شود.

شهر باستانی کالجی آنتالیا

شهر باستانی کالجی آنتالیا

اما به گفته ی شهردار Ümit Uysal  افزودن کالجی در فهرست میراث جهانی یونسکو می تواند به رشد گردشگری منطقه بیش از پیش کمک کند.اما این کافی نیست و در راستای ثبت جهانی اثر شهردار جشنواره ای را از تاریخ 4تا 8می در کالجی ترتیب داده است که قرار است با حضور نمایندگان ترکیه و 9کشور جهان در یونسکو برگزار شود.
در این جشنواره برنامه های متنوعی برای معرفی شهر باستانی ترتیب داده شده است که گردشگران خارجی و خود شهروندان ترک می توانند از آنها بهره برده و با تاریخ غنی منطقه بیشتر آشنا شوند.در جشنواره برنامه های جانبی دیگری از قبیل موسیقی،اجراهای خیابانی،رقص معروف سماع و غیره نیز برای جذب بیشتر گردشگر ترتیب داده شده است.
اگر شما علاقه مند به شرکت در جشنواره ی فوق هستید تا دیر نشده تور آنتالیا اردیبهشت را خریداری کرده و در ثبت جهانی این شهر باستانی سهیم بشوید.

شهر باستانی کالجی آنتالیا

شهر باستانی کالجی آنتالیا

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.