021-44012068

چند چیز عجیب درباره آداب و رسوم ترکیه

چند چیز عجیب درباره آداب و رسوم ترکیه

فرقی ندارد با تور آنکارا به ترکیه سفر می کنید یا با دیگر تورها، این کشور با آداب و رسوم عجیبش می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. با ما همراه شوید تا برخی از چیزهای عجیب درباره ترکیه آشنا شوید.

رقص سنتی هالای

رقص سنتی هالای

تمایل به رقص
مردم ترکیه به دنبال بهانه ‌ای برای رقص هستند و فرقی نمی ‌کند که چه زمانی و کجا باشد. رقص معروف مردم ترکیه Halay  است. افراد در یک خط  در کنار یکدیگر می‌ ایستند و می ‌رقصند. فرقی نمی‌ کند که یک کودک به دنیا آمده باشد یا یک تیم در فوتبال گل زده است، در هر صورت، مردم ترکیه مشتاق رقصیدن هستند. گاه مردم در کنار خیابان یا منطقه ‌ای می‌ ایستند و شروع به رقص در کنار یکدیگر می ‌کنند. برای پیوستن به آنها با انگشت کوچک دستان خود، انگشت کوچک افراد کناری را بگیرید و شروع به رقصیدن کنید.

مراسم عروسی در ترکیه

مراسم عروسی در ترکیه

بدون دعوت به عروسی بروید
اگر در سفر خود به ترکیه ، ازدحام جمعیتی را در حال رقص و پایکوبی دید، شما به عروسی غیرمنتظره ای دعوت شده اید. مردم ترکیه بسیار مهمان نوازند و اگر شخصی غریبه به مراسم شان برود، با گرمی از آن استقبال می کنند. شما خیلی راحت می توانید یک عروسی ترکی را از نزدیک ببینید. در مراسم عروسی در ترکیه، صندلی‌ های خالی بسیاری چیده می شود که به صورت دایره‌ ای چیده شده  و آجیل و تنقلات نیز روی میزها به عنوان پذیرایی قرار می گیرد. از آنجا که ترکیه کشوری توریستی است، بسیاری از گردشگران با برخورد به مراسم عروسی در آن شرکت می کنند و همین باعث شده برای مردم این کشور حضور افراد خارجی امری عادی باشد.

قهوه ترک

قهوه ترک

نقش قهوه ترک در مراسم های رسمی
قهوه برای مردم ترکیه بسیار مهم است و درست کردنش بهانه ایست برای دورهم نشستن و گفتگوهای گرم و صمیمی. یک فنجان کوچک قهوه نقش مهمی نیز در مراسم های مهم مردم ترکیه مانند خواستگاری دارد. عروس برای خانواده ای که به خواستگاری اش آمده اند، قهوه ترک ی آورد و اگر کف آن کافی نباشد، ممکن است مورد پسند مادرشوهر نشود. همچنین قهوه مشهور ترک، Mirra، که قهوه ای تلخ و بسیار لذیذ است، به دختر و پسر داده می شود. آنها حین صحبت قهوه شان را در دست نگه می دارند و کم کم آن را میل می کنند. اگر پس از پایان صحبت، فنجان را روی میز بگذارند یعنی به نتیجه رسیده اند و اگر آن را در دست بگیرند یعنی یا به تفاهم نرسیده یا نیاز به صحبت بیشتر دارند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.