021-44012068

سفر به شهر ادرنه با تور استانبول

سفر به شهر ادرنه با تور استانبول

اگر با خرید تور استانبول در تعطیلات تابستانی، قصد گردشگری در ترکیه را دارید، خود را برای رویارویی با بسیاری از مناطق گردشگری آماده کنید. مقصد شما هر کدام از شهرهای این کشور که باشد، تعطیلات خوبی را سپری خواهید کرد.

در شمال تکیرداغ، در مرز بین یونان و ترکیه، شهر (ادیرنه) قرار دارد که برای بازدید از آن می توانید تورهای استانبول را خریداری کنید. این شهر چندین سال به عنوان پایتخت سلسله عثمانی به شمار آمده و در قرن 18 به عنوان یکی از هفت شهر بزرگ اروپا معرفی شده است.

هنگامی که از آن منطقه به سمت استانبول در حال حرکت هستید در نزدیکی محل اتصال تونجا (Tunca) و رودخانه های مریچ منطقه ای سرسبز پوشیده از درختان صنوبر وجود دارد که بسیار دیدنی است.

ادیرنه ترکیه

ادیرنه ترکیه

قوانین و سنت های مردم شهر ادیرنه ریشه در دوره مقدونی دارد. این شهر توسط هادریان، امپراطور روسیه مورد بازسازی قرار گرفت و سپس نامش به هادریا نوپل تغییر یافت. در دوره بیزانس نام این شهر به ادیرنه تغییر داده شد. در سال 1361، سلطان مراد اول این شهر را به قلمرو امپراطوری خود ضمیمه کرد. این شهر در حدود 100 سال پایتخت امپراطوری عثمانی بوده که این خود موجب وجود بقایای تاریخی بسیار مهم از نقطه نظر معماری و باستانی در این منطقه است.

ادیرنه به خاطر وجود مساجد، مجموعه های مذهبی، پلها، بازارهای قدیمی، کاروانسراها و کاخ هایش همانند یک موزه پر طلعلع جلب نظر می کند. مسجد سلیمیه در بالای یک تپه قرار دارد که در واقع در کانون مرکزی شهر نیز قرار می گیرد. این مسجد نیز حاصل هنر معماری (معارسنیان) است که به سبک معماری عثمانی ساخته شده است. مسجد سلیمیه که به دستور سلطان سلیم دوم در طول سال های (1575-1569) بنا شده شد و به نوعی نشانگر توانائی ها و استعدادهای استادان معماری در زمان امپراطوری عثمانی است.

مسافران تور استانبول می توانند از مسجد قدیمی (Eski) که یکی از قدیمی ترین بناهای مربوط به دوره عثمانی در این شهر به شمار می آید، دیدن کنند. این مسجد به دستور سلطان محمد اول در طول سال های 1403 تا 1414 ساخته شد. سر در این مسجد که از سنگ مرمر سفید ساخته شده در اصل با ساختمان آن که از سنگ و آجر ساخته شده در ظاهر همخوانی ندارد. همین طور قسمت داخلی این مسجد نیز با آیه های قرآن که با با خط خوب نوشته شده است منقوش شده است.

مسجد دیگری که توسط سنیان به دستور سلطان مراد اول در طول سال های 1438 تا 1447 ساخته شد مسجد (اوچ شرفعلی) است. این اثر در عین حال که هنر معماری (سنیان) را نشان می دهد. نشان دهنده هنر مهندسی پیشرفته او نیز هست. مناره موجود در سمت شمال غربی این مسجد دارای 3 سرسرا (راهرو) می باشد تا قبل از اینکه مسجد سلیمیه در استانبول ساخته شود مناره این مسجد از جمله بلندترین مناره ها به شمار می آمد.

در اواخر قرن 15، بیازیت دوم، معمار خیر الدین را مامور کرد تا مجموعه ای شامل یک مسجد، دارالشفا، مدرسه، مطبخ و انبار را در شهر ادیرنه احداث کند. مسجد مذکور به شکل دایره ساخته شد و دارای گنبد بلندی نیز بود. مهم ترین ساختمان در این مجموعه ساختمان دارالشفا بوده که در آن دوران در حکم بیمارستانی مدرن محسوب می شد. ضمن اینکه از نظر معماری نیز این ساختمان بسیار شایان توجه است.

اِدرنه (به ترکی: Edirne، به یونانی: Ἁδριανούπολις تلفظ: آدریانوپولیس، به بلغاری: Одрин تلفظ: اُدرین) نام یکی از شهرهای ترکیه است. این شهر مرکز استان ادرنه ترکیه است.

شهر ادیرنه در ناحیه تراکیه در منتهی‌الیه غربی ترکیه و در نزدیکی مرز یونان و بلغارستان واقع شده است.

جمعیت این شهر در سال 2002 برابر با 128.400 نفر برآورد شده است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.